PL EN
SOCIAL MEDIA

Finaliści 3. edycji konkursu Think Big wybrani!

To już ostatni etap bieżącej edycji programu dla przedsiębiorców, organizowanego przez UPC Biznes.

Znana jest finałowa dziesiątka programu THINK BIG UPC Biznes, adresowanego do małych, innowacyjnych firm z branż wykorzystujących w codziennej pracy nowe technologie. W konkursie biorą udział przedsiębiorcy, którzy rozwijają swoją działalność z myślą o globalnej ekspansji i zgodnie z głównym przesłaniem programu „Go beyond borders”, przełamują różne bariery towarzyszące prowadzeniu biznesu. W tym roku na zwycięzców czeka 80 000 zł, pakiety usług od UPC Biznes oraz szansa na nawiązanie współpracy z UPC. Autora najbardziej innowacyjnego konceptu poznamy już 10 marca 2016 podczas gali finałowej.

THINK BIG to program zainicjowany przez UPC Biznes – dostawcę nowoczesnych usług cyfrowych dla firm. Już trzeci rok wspiera on przedsiębiorców, którzy działają w oparciu o innowacyjne technologie i rozwiązania oraz mają pomysł na globalną ekspansję swojego biznesu. W tym roku jednym z nowych kryteriów udziału w programie było wykazanie, że już teraz firma funkcjonuje w sprawdzonym modelu biznesowym oraz poświadczenie przekroczenia przez przedsiębiorcę progu przychodu w wysokości 50.000 zł.

- Z roku na rok profil przedsiębiorców Think Big i poziom zaawansowania zgłaszanych przez nich projektów biznesowych robi na nas coraz większe wrażenie – wśród aplikacji bieżącej odsłony konkursu znalazło się wiele ambitnych projektów z branży mobilnej i interaktywnej. To udowadnia, że program Think Big to oprócz rozgłosu dla jego laureatów także swoiste odzwierciedlenie trendów rynku sektora mikro i małych przedsiębiorstw. - przyznaje Agnieszka Zawistowska, Dyrektor UPC Biznes.

 

Wielka finałowa dziesiątka 3. edycji THINK BIG
Do walki o nagrody III edycji THINK BIG stanęły gównie firmy z branż IT, e-commerce i mobilnej. W ścisłym finale znaleźli się :

Abyss Glass – producenci interaktywnych luster wykorzystywanych jako powierzchnie reklamowe

The Running Fish – twórcy wooloo.pl, portalu do zlecania drobnych usług

Elephant – aplikacja Elephant Door – inteligentny system alarmowy z kategorii internetu rzeczy (sparowany z naszymi urządzeniami elektronicznymi – np. smartfonem)

Budikom – rozwiązania w chmurze obliczeniowej Ignis Office, dedykowane dla małych i średnich firm

Infocode – kreatorzy BIN.E – inteligentnego systemu zarządzającego gospodarką odpadów domowych

BrightTech – aplikacja i system Ownere, pozwalające na rejestrację i identyfikację zagubionego sprzętu elektronicznego

BusinessForecast – narzędzie w formie serwisu do wykonywania prognoz biznesowych w chmurze

Travelist – serwis pełniący funkcję bazy ofert turystycznych w najniższych rynkowych cenach

Youcreo.com – twórcy narzędzia, pozwalającego na samodzielne zaprojektowanie materiałów do druku

Zadaniem uczestników etapu poprzedzającego finał było nagranie i przesłanie do organizatora  krótkich filmów lub animacji promujących ich pomysł na biznes. Do 12 lutego trwało głosowanie, otwarte dla wszystkich fanów profilu THINK BIG. Pięć filmów z najwyższą liczbą głosów od internautów przeszło do ostatniego etapu programu, drugą piątkę wyłoniła komisja konkursowa. Teraz finaliści będą jeszcze musieli przekonać do swojego pomysłu jury, w skład którego jak co roku weszły najbardziej rozpoznawalne na polskim rynku postaci otoczenia innowacyjnego biznesu.

W skład kapituły konkursu, która oceni siłę przebicia tegorocznych uczestników Think Big na podstawie prezentacji wygłoszonych przez przedsiębiorców na finałowej scenie weszli: Rafał Brzoska – założyciel i współwłaściciel Grupy Integer.pl, właściciela Paczkomatów® InPost,  Piotr Chęciński – autor programów telewizyjnych, publicysta i producent, Christopher B. Coles – Dyrektor Zarządzający Rynkami Biznesowymi w Liberty Global, Bartłomiej Gola – partner zarządzający SpeedUp Group, Patrycja Gołos – dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej UPC Polska, Nino Dżikija – redaktor naczelna INNPoland, Artur Kurasiński – bloger, przedsiębiorca i twórca Auli Polskiej, Beata Lubos – Naczelnik Wydziału Polityki Innowacyjności w Ministerstwie Rozwoju, Roman Młodkowski – dziennikarz ekonomiczny, Monika Nowak-Toporowicz – dyrektor ds. technologii w UPC Polska, Michał Olszewski – wiceprezydent m. st. Warszawy i inicjator Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Andrzej Pągowski – artysta grafik, Sander Vonk – dyrektor Liberty Global Ventures, Łukasz Wejchert -  założyciel firmy Dirlango, Agnieszka Zawistowska – dyrektor UPC Biznes, Paweł Zielewski – zastępca redaktora naczelnego magazynu FORBES i Dariusz Żuk – prezes Polski Przedsiębiorczej.

Finał III edycji THINK BIG już 10. marca w Warszawie

Wielki Finał Think Big 2016 zorganizowany zostanie już 10 marca b.r. w Warszawie. Goście gali będą mieli okazję śledzić prezentacje finalistów THINK BIG, a także nawiązać relację z najciekawszymi postaciami z branży innowacyjnego biznesu. Podczas eventu wystąpi m.in. Michał Mikulski – zwycięzca II edycji Think Big i założyciel spółki Egzotech, Marek Zmysłowski – założyciel i dyrektor zarządzający firmy Jovago.com oraz inni goście specjalni, których organizator jeszcze nie ujawnia.  Organizatorzy zaproszą gości także do Innovation Room, w którym na własnej skórze będzie można zapoznać się ze sposobem działania wybranych projektów technologicznych.

Ambasador Polskiej Przedsiębiorczości THINK BIG

Poza wyłonieniem zwycięzcy, po raz pierwszy w historii programu THINK BIG, UPC Biznes w partnerstwie z redakcją portalu o polskich innowacjach INNPoland przyznają nagrodę Ambasadora Polskiej Przedsiębiorczości Think Big dla postaci, która inspiruje i napędza rozwój polskiej przedsiębiorczości. Do końca lutego 2016 każdy ma możliwość zapoznania się z sylwetkami nominowanych i oddania głosu w rankingu – aplikacja do głosowania jest dostępna z poziomu strony głównej witryny http://innpoland.pl/

Patronaty: Patronat Honorowy Prezydenta m.st. Warszawy, Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Partner merytoryczny: SpeedUp Venture Capital Group

Partnerzy: Aula Polska, Business Link, Liberty Global Ventures
Patroni medialni: Bloomberg Businessweek, Forbes, INNPoland, Pierwszy Milion

Powrót