PL EN
SOCIAL MEDIA

LUNA EMG ZWYCIĘZCĄ II EDYCJI PROGRAMU DLA PRZEDSIĘBIORCÓW THINK BIG

Luna EMG zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie dla małych firm z globalnymi ambicjami THINK BIG, organizowanym przez UPC Biznes

Podczas finału II edycji konkursu THINK BIG – „2015 THINK BIG Final & Inspiration Day by UPC Biznes” jury programu z grona najbardziej innowacyjnych projektów polskiego biznesu wybrało dziesięciu finalistów. W konkursie udział mogli wziąć przedsiębiorcy, którym bliskie jest wykorzystanie w codziennej pracy nowych technologii i niebanalnych, innowacyjnych rozwiązań biznesowych z potecjałem globalnej ekspansji. Organizatorzy przyznali nagrodę główną w wysokości 40 000 zł i dwie nagrody po 20 000 zł. Trójka zwycięzców weźmie też udział w THINK BIG Academy, czyli specjalnych sesjach mentorskich z ekspertami UPC Biznes oraz praktykami biznesu.

 

Prezes UPC Polska Ramiro Lafarga i finaliści konkursu Think Big

Jury zadecydowało o zwycięstwie projektu Luna EMG czyli twórcy robotów rehabilitacyjnych. Michał Mikulski, jeden z twórców zwycięskiego projektu powiedział: Konkurs Think Big to dla nas wielka szansa i niezmiernie cieszymy się z wygranej. Aprobata ekspertów to istotny element w ekspansji każdego innowacyjnego biznesu. To dla nas ważny krok, żeby z naszym projektem wyjść szerzej, poza granice kraju. Chcemy przekonać się, jak nasz model biznesowy sprawdzi się za granicą. Jak widać, myślenie ‘big’ się opłaca .

 

Dwie równorzędne nagrody po 20 000 zł przypadły w udziale: Leia Display System – twórcy ekranu, umożliwiającego wyświetlanie obrazu w powietrzu oraz Lo Fi Robot – system do konstruowania robotów i nauki robotyki. Zwycięzcy nagrody głównej przekonali do swojego pomysłu, w trakcie zaledwie 3-minutowej prezentacji, połączonej z 3-minutową sesją pytań jury w składzie m.in.: Arkadiusz Bąk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Ryszard Petru – Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Sander Vonk – Dyrektor Liberty Global Ventures, Łukasz Wejchert – założyciel firmy Dirlango, Grzegorz Kiszluk – redaktor naczelny magazynu Brief, Paweł Zielewski – redaktor Forbes i Pierwszego Miliona, Roman Młodkowski – niezależny konsultant, dziennikarz, twórca TVN CNBC oraz Agnieszka Zawistowska – dyrektor usług dla biznesu w UPC Polska i Patrycja Gołos, dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej  w UPC Polska. Zdaniem Prezesa UPC Polska – Ramiro Lafarga: Tylko harmonijny, trwały wzrost gospodarczy, motorem którego są innowacyjni, kreujący nową jakość biznesową przedsiębiorcy, jest w stanie zapewnić społeczeństwom rozwój. Niezbędna w tym procesie jest oczywiście kreatywność i inicjatywa samych twórców firm, ale także powszechność dostępu do superszybkiego Internetu, który pozwala znosić bariery komunikacyjne i informacyjne, czyniąc codzienne prowadzenie biznesu jeszcze bardziej konkurencyjnym. UPC Polska, jako firma działająca w branży nowych technologii stawia sobie za cel aktywne wspieranie tych zmian.
O główną nagrodę II edycji THINK BIG ubiegały się firmy z branż e-commerce, robotyki, healthcare, IT oraz biotechnologicznej. W ścisłym finale znaleźli się: Luna EMG - twórcy robotów rehabilitacyjnych, eWejściówki.pl – portal sprzedający wejściówki do teatrów przez Internet, Bivrost - projekt interaktywnych okularów Oculus Rift, Sport Tracking– autorzy systemu wspomagania ćwiczeń przez analizę zakresów ruchu, Leia Display System - twórcy ekranu, umożliwiającego wyświetlanie obrazu w powietrzu, Printify – platforma do druku 3D na zamówienie, Coder’s Lab – to pierwsza w Polsce Szkoła Programowania, Lo Fi Robot – system do konstruowania robotów i nauki robotyki, Prowly– CRM , którego głównym zadaniem jest poprawa organizacji i efektywności pracy PR-owców, Sortsound – aplikacja dla zespołów i klubów muzycznych, ułatwiająca organizowanie koncertów na całym świecie.

W trakcie Think Big Final & Inspiration Day by UPC Biznes miały miejsce wystąpienia gości specjalnych np.Krystiana Cieślaka - Chief Marketing Officer Ifinity – polskiego producenta beaconów, Janusza Kaniewskiego- jednego z najwyżej notowanych projektantów w polskim biznesie, wieloletniego projektanta jednej z najbardziej rozpoznawalnych pracowni projektowych na świecie – Pininfarina, który – opowiedział gościom spotkania o technologii miast przyszłości. Olga Kozierowska – inicjatorka wsparcia i promocji kobiet w Polsce w życiu społecznym i gospodarczym, twórczyni projektu Sukces Pisany Szminką oraz jurorka programu Think Big, przyciągnęła uwagę zebranych scenariuszem jednego ze swoich motywujących „power speech”, Dennis Hodges – fotograf, przybliżył gościom eventu swoją autorską koncepcję New Perspective, zaś Michał Wolniak– Chief Strategy Officer VML Polska wskazał na 10 technologii z naszego najbliższego otoczenia, które noszą w sobie największy potencjał poprawy jakości życia cyfrowych społeczeństw.

Organizatorzy już po raz kolejny zdecydowali się przeznaczyć część przestrzeni Think Big Final 2015 na wyłączność firmom, zaproszonych do udziału w tzw. Innovation Room. W ramach tej strefy goście wielkiego finału Think Big mogli zapoznać się z najnowszymi innowacjami wdrażanych globalnie przez firmy, powstałe w Polsce. W Innovation Room 2015 gościli m.in.: Ifinity – producenci beaconów, czy Wristy – autorzy pierwszego polskiego telefonu nadgarstkowego. Na finale obecni byli także autorzy unikatowego wydawnictwa „Andrzej Pągowski & young creatives for UPC Biznes”. Sześć stron kalendarza, stworzonego przez Andrzeja Pągowskiego – twórcę kreacji artystycznej i jednego z jurorów programu wraz z jego młodszymi kolegami – Janem Bajtlikiem, Wojciechem Domagalskim, Filipem Tofilem i Patrycją Rek, obrazuje inspirujące dla przedsiębiorców hasła: odwagę, myślenie poza schematami, globalną ekspansję, pasję do biznesu, mission possibile i równowagę. Obecność artystów w przestrzeni finału II edycji Think Big zbiegła się z pierwszą oficjalną prezentacją wszystkich prac kalendarza w przestrzeni publicznej.

Powrót